Taylor Swift TR
Taylor Swiftt TR sitemizden yararlanmak için üye olmanızı öneririsz
hiç pişman olmayacaksınız Wink
Taylor Swift TR
Taylor Swiftt TR sitemizden yararlanmak için üye olmanızı öneririsz
hiç pişman olmayacaksınız Wink
Taylor Swift TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Taylor Swift TR

forum sitemize hoşgeldiniz umarım beğenirsiniz iyi eğlenceler

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

portakalı kek

2 posters
YazarMesaj
susamlıguzel
♥D.Ç banlı üye!!!
♥D.Ç banlı üye!!!
susamlıguzel

portakalı kek Empty
MesajKonu: portakalı kek   portakalı kek Icon_minitimeC.tesi Ekim 24, 2009 4:57 pm

Bugün yapacağım bir iş toplantısına 1-2 çeşit tarif götürme sözü vermiştim. Sabah 7.30'da mutfağa girip önce bu kekleri, sonra da çok sevdiğim kaya kurabiyeleri yaptım.
Marisa Nunez'in Çilli kitabını okumaya başladığımızdan beri Ayşe İkbal'in en sevdiği şey pasta yapmak. Sabah uyanıp bu kekleri gördüğünde de sevinçle "paşta!" diye bağırıyordu...
Limonlu Kremalı Kekler
10-12 adet
Tarif epicurious'tan. Ben yorumlara göre bazı değişiklikler yaptım. Bardak ve kaşık ölçüleri için ekmek makinamın ölçülerini kullandım.

Malzemeler:

• 1,5 su bardağı un
  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • yarım tatlı kaşığı tuz
  • 1 limon kabuğu rendesi
  • yarım su bardağı tereyağı, oda sıcaklığında
  • 1 su bardağı + 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 1,5 limonun suyu
  • 4 yumurta
  • yarım su bardağı krem peynir

Hazırlanması:

1. Fırını 175C'ye getirin. Küçük kek kalıplarının içine kağıt kalıplar koyun. Limon kabuğu rendesinden 1 tatlı kaşığı ayırın. Unu, kabartma tozunu ve tuzu bir kaba eleyin. Kalan limon kabuğunu rendesini kaba ilave edin.
  2. Limon suyundan 2 tatlı kaşığı ayırın. Ayrı bir kabın içinde mikser yardımıyla tereyağını, 1 su bardağı toz şekeri ve limon suyunu çırpın. Yumurtaları teker teker ilave edin. Yumurtalı karışımı unlu karışıma ekleyip karıştırın. Krem peyniri, 1 tatlı kaşığı limon kabuğunu, 2 yemek kaşığı toz şekeri ve 2 tatlı kaşığı limon suyunu ayrı bir yerde çatalla ezerek karıştırın.
  3. Kalıpların içine 3 yemek kaşığı hamur karışımından üzerlerine de 1 yemek kaşığı peynirli karışımdan koyun. Kalan kek hamurunu kalıplara paylatırıp üzerlerini düzeltin. Fırında 20 dakika pişirin.
Juliethes.
♥D.Ç Admin♥
♥D.Ç Admin♥
Juliethes.

portakalı kek Empty
MesajKonu: Geri: portakalı kek   portakalı kek Icon_minitimeC.tesi Ekim 24, 2009 5:03 pm

sağol kanka süpersin çok temiz bir çalışma olmuş Very Happy
https://taylor-swiftt.yetkin-forum.com

portakalı kek
1 sayfadaki 1 sayfası